Ani čeští hasiči si nenechají ujít letošní Světové hasičské hry.

Zpět

Děkujeme, jste skvělí!!!

13.9.2024

Tak i v posledních dvou kategoriích máme "Nejtvrdší hasiče na světě. Na výsledky kategorií, které dnes startovaly se podívejte níže v článku.

Známe i absolutního vítěze nad všemi kategoriemi. Je jím Michal Brousil a hned za ním  se o pouhé dvě vteřiny umístil Ondřej Rybníkář.

Druhou absolutní Nejtvrdší hasičkou na světě je Kateřina Vodičková.

Čeští hasiči a hasičky opět ukázali, že jsou ve skvělé formě a brali medaile i v dalších disciplínách.

V běhu na 5 kilometrů včera zvítězil v kategorii 18-29 let a zlato si domů veze Marek Latta. Úspěšný byl i Lukáš Krpec, který má zlato v kategorii 45-49 let i overall.

Marek Latta

Ozvala se nám i Pavlína, která se spolu s Jiřím zúčastnili Světových hasičských her, ale výsledky jejich závodů taktéž nebyly zveřejněny online a doplňujeme tedy info od Pavlíny, za které moc děkujeme.

"Z pracovních důvodů jsme se už včera vrátili z Aalborgu, kde jsme se úspěšně poprali o medaile v obou cyklistických disciplínách ... koukneme na hasicovo.cz a nejsme ani ve startovkách 😟 Uděláte nejen nám, ale především našemu SDH Ludgeřovice radost a dopíšete 😉?" (samozřejmě a velmi rádi) U dobráků jsme oba skoro 12 let, máme mimo jiné i cenné kovy z MS MTB hasičů konaného kdysi v  ČR, Francii...také opakované zlato z Přeboru IZS MTB XC ... takže žádní "nováčci"🫠.

Z Aalborgu si přivezli: Jiří Sedláček kat. 60+ 1.místo MTB XC, 3.místo silniční závod a Pavlína Maráčková kat. 40-49 2x zlato.

Za nás oběma opravdu velká gratulace za skvělé výkony!

Včerejší den nebyl úspěšný pouze v závodu nejtvrdších hasičů, ale také v běhu na 10 km, ve kterém získal medaili Daniel Krška. Dnes na startu poslední kategorie závodu "Nejtvrdší hasič na světě". Získají chlapi další prvenství? Nechme se překvapit. Mezitím se pojďme podívat na fotky včerejších vítězů, které jsou v galerii pod článkem.

12.9.2024

Dnes se na start závodu "Nejtvrdší hasič na světě" postavili tito závodníci. Bojovali opravdu tvrdě a jejich výsledky jsou následující.

11.9.2024

Započaly souboje, na které netrpělivě čekáme a máme tu první výsledky "Nejtvrdší hasič na světě" a to z kategorie MUŽI 30-34 let. Tipnete si, kdo tuto kategorii ovládl? Překvapení nečekejte!

• 1. místo Michal Brousil
  • 4. místo Pavel Kouřík
  • 6. místo Michal Skřivánek

Dnes byly i rozběhy v kategorii MUŽI 35-39 let a na start se postavili a tvrdě si vybojovali následující skvělé umístění.

• 1. místo Jiří Tkaný
  • 2. místo Zdeněk Král
  • 5. místo Petr Urban

Všichni čeští hasiči si vedli báječně. Gratulujeme!

Daniel Vrba získal zlatou medaili v závodu "Triplejump.

10.9.2024

Světové hasičské hry pokračují a i v tento den zacinkaly další medaile a to v běhu na 100 metrů, ve kterém získal stříbro Lukáš Borl a zlato Kristýna Kachlíková.

9.9.2024

Proběhla druhá část Fire truck challenge, ve které si udržel prvenství Dušan Pokorný, Viktor Frýbert 11. a Marek Latta 31.

1. ZLATÁ 🥇 medaile ze světových hasičských her míří do Vigantic 🇨🇿 !!! 👩‍🚒 Dušan Pokorný 🇨🇿 člen JSDH a SDH Vigantice 🚒...

Zveřejnil(a) JSDH a SDH Vigantice dne Pondělí 9. září 2024

V pondělí proběhl i cyklozávod, ve kterém vybojoval zlato Tomáš Sládek a pěkná umístění získali i jeho čeští kolegové. Na kompletní výsledek se můžete podívat ZDE.

Úterý je ve znamení tréninků na nejtvrdší závod, na který čekáme a tím je TFA.

8.9.2024

Dnes se čeští účastníci postaví na start výběhu do schodů. Držíme palce!

Startovní listina ZDE

Neděle byla náročným dnem. Výběh do schodů i další disciplíny ale čeští hasiči i hasičky zvládli bravurně a zde jsou jejich výsledky.