Obhájila Morava své prvenství na MČR TFA dobrovolných hasičů?

| |

Nejtvrdší hasiči bojovali v Brně o mistrovský titul.

Zpět

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Krajské sdružení hasičů Jihomoravského kraje pořádalo pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové, v sobotu 12. října 2024 VI. mistrovství ČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA. Závod byl určen pro dobrovolné hasiče SH ČMS, kteří soutěžili ve dvou věkových kategoriích mužů, v jedné žen a v mužských družstvech krajů.

Místo pro konání klání nejtvrdších hasičů bylo velmi originální. Jednalo se o venkovní prostory stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně.

Všechny kraje ČR mohly na mistrovství ČR nominovat sedm závodníků, z toho dvě ženy. Ne každému kraji se povedlo postavit kompletní týmy. Do jejich osazení zasáhly nemoci a další překážky, ale to nebyl důvod k tomu, aby se Ti, kteří se na start postavili nesnažili ze všech sil a musíme říci, že opravdu bojovali do posledního dechu.

Pro soutěžící byly připraveny celkem 4 měřené úseky, ze kterých se pak sčítal celkový čas. Nejnáročnějším byl úsek číslo 2, kde byl hammer box, tunel po němž následovala figurína a na závěr 3m bariéra.

DRUŽSTVA KRAJŮ - MORAVA OBHÁJILA 🏆 !!!

Tentokrát ve složení týmu: Michal Skřivánek, Tomáš Máca, Zdeněk Maňák, Josef Veselý a Viktor Frýbert

Protože si zaslouží pozornost nejen Ti, kteří se umístili na stupních vítězů, podívejte se, jak dopadli ostatní závodníci a to na webu www.pozarnisporty.cz, kde bylo možné sledovat průběžné výsledky online.